خبرهای روز

د‌‌لارچرا گران شد‌‌؟

طی سه هفته اخیر روند ارزش‌گذاری انواع ارز به ویژه دلار در بازار آزاد تغییر کرده و علاقه بسیاری بر افزایش قیمت‌ها دارد، قیمت‌هایی که در جریان برخی نوسانات روند نزولی نیز به خود گرفته‌اند اما این روند نزولی مقطعی بوده و خواست جمعی انواع ارز در بازار آزاد برای صعود جریان را به نفع خود تغییر داده است.

نمایشگاه

photo ٢٠١٧-٠٥-٠٩ ١٣-٥٦-٥١

خلاصه عملکرد کانون زنان بازرگان فارس

gozaresh

کانون زنان بازرگان فارس ابتدا تحت عنوان شورای بانوان شروع به فعالیت کرد. شورای بانوان بازرگان به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع، قانونی و بهبود وضع اقتصادی زنان فعال در عرصه اقتصاد که خود متضمن منافع جامعه نیز می باشد راه اندازی شد و تلاش خود را جهت ارتقای جایگاه زنان استان در عرصه های مختلف اقتصادی آغاز نمود.

گزارش کامل در مطالب بیشتر ...

مطالب بیشتر...

هیچ دارویی از چین و هند وارد نشده است

438539 PhotoA 
رئیس سازمان غذا و دارو در گفت و گو با فارس اعلام کرد
هیچ دارویی از چین و هند وارد نشده است

رئیس سازمان غذا و دارو گفت:‌ هیچ داروی ساخته شده‌ای از جمله پنی‌سیلین از چین و هند وارد نشده است و فقط مواد اولیه داوریی از این کشورها وارد می‌کنیم.

عباس حاجی آخوندی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، درباره شایعه واردات پنی‌سیلین از چین توضیح داد: هیچ داروی ساخته شده‌ای از جمله پنی سلین از چین و هند وارد کشور نشده است و اگر کسی حتی یک مورد از چنین دارویی را بیاورد ما پاسخگو خواهیم بود. ما در کشور اصلاً نیازی به واردات پنی‌سیلین از خارج نداریم چون مواد اولیه این دارو را وارد می‌کنیم و در کشور به میزان کافی این دارو تولید می‌شود.

رئیس سازمان غذا و دارو اضافه کرد: داروی پنی‌سیلین به صورت عادی اگر فردی به آن حساسیت داشته باشند و بدون تست تزریق شود،شوک می‌دهد و هر چقدر هم این دارو خالص تر باشد شوک آن قوی‌تر است. در همه جای دنیا حتی در آمریکا و اروپا نیز این مسئله وجود دارد و هر ساله تعداد معدودی به علت شوک ناشی از تزریق این دارو ممکن است حتی جان خود را از دست بدهند.

معاون وزیر بهداشت گفت: در مورد داروی پنی سیلین صنایع و کارخانه‌های تولید کننده کشور ما نیز مانند کارخانه‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و آمریکایی مواد اولیه این دارو را از هند و چین وارد می کنند چون این کشورها بهترین و استانداردترین مواد اولیه تولید این دارو را تولید می‌کنند و ما هم از مدتها و سالها پیش وارد کننده مواد اولیه این دارو از هند و چین هستیم.

حاجی آخوندی در پاسخ به این پرسش فارس که آیا کشور ما از چین و هند داروی ساخته شده هم وارد می‌کند، توضیح داد: تا به حال از این کشورها داروی ساخته شده وارد نکرده‌ایم اما در آینده ممکن است. اگر شرکتهای هندی و چینی به ما اعلام کنند و گواهی رسمی بیاورند که داروی ساخته شده آنها در اروپا و آمریکا نیز تأیید و مصرف شده است،واردات این داروها به کشور منعی ندارد.

وی تأکید کرد: با این حال تاکنون هیچ دارویی از چین و هند وارد کشور نشده است اما اگر قرار باشد دارویی وارد شود، راهش همین است.

معاون وزیر بهداشت گفت: درست است که ما در شرایط تحریم هستیم اما دارو تحریم نشده است و حتی بر اساس اصول بین‌المللی در شرایطی که کشورها با هم جنگ مستقم هم دارند،دارو و غذا را از تحریم‌ها استثنا می‌کنند، مشکل فعلی ما سخت شدن مبادلات بانکی و انتقال ارز به شرکتهای صادر کننده داروست.

حاجی آخوندی اضافه کرد: با این وجود تغییر روش خرید دارو به معنای تغییر شرکتهایی که داروهای آنها وارد کشور می‌شود نیست و ما داروهای وارداتی را فقط از کشورهای پیشرفته که محل و کیفیت داروی آنها قبلاً تأیید شده است وارد می‌کنیم و قانون واردات دارو به کشور عوض نشده است.

مجمع شورا

N3 4508

برگزاری سه نمایشگاه تخصصی از دستاورد های زنان بازرگان فارس

شورا بانوان بازرگان شیراز علاوه بر برگزاری این نمایشگاه ها ، برپایی دومین همایش زنان کارآفرین و بازرگان فارس و برگزاری دوره های آموزشی را در دستور کار خود قرار داده است.مدیران استان نقش فعالی داشته باشند.

دیگر خبر ها :

جلسات و دیدارها

جلسه با خانم دستغیب مسئول امور بانوان آموزش و پرورش فارس

خانم معصومه دستغیب، مسئول امور بانوان آموزش و پرورش استان فارس نیز گفت: در حال حاضر بخشی از قشر جوان جامعه ما احساس بی هویتی می کنند.

 

دیگر خبر ها :

نمایشگاه ها

جلسه تقدیر از غرفه داران نمایشگاه توانمندی های زنان استان فارس

خانم  راهدار با اعلام این خبر گفت : دسترسی به بازار های فروش کالا برای بانوان کارآفرین محدود است  . 

 

 

دیگر خبر ها :

زنان کارآفرین استان فارس