خبرهای روز

د‌‌لارچرا گران شد‌‌؟

طی سه هفته اخیر روند ارزش‌گذاری انواع ارز به ویژه دلار در بازار آزاد تغییر کرده و علاقه بسیاری بر افزایش قیمت‌ها دارد، قیمت‌هایی که در جریان برخی نوسانات روند نزولی نیز به خود گرفته‌اند اما این روند نزولی مقطعی بوده و خواست جمعی انواع ارز در بازار آزاد برای صعود جریان را به نفع خود تغییر داده است.

نمایشگاه

photo ٢٠١٧-٠٥-٠٩ ١٣-٥٦-٥١

خلاصه عملکرد کانون زنان بازرگان فارس

gozaresh

کانون زنان بازرگان فارس ابتدا تحت عنوان شورای بانوان شروع به فعالیت کرد. شورای بانوان بازرگان به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع، قانونی و بهبود وضع اقتصادی زنان فعال در عرصه اقتصاد که خود متضمن منافع جامعه نیز می باشد راه اندازی شد و تلاش خود را جهت ارتقای جایگاه زنان استان در عرصه های مختلف اقتصادی آغاز نمود.

گزارش کامل در مطالب بیشتر ...

مطالب بیشتر...

نام کتاب:زن و رهایی از وابستگی

 
 
zanan
 نام کتاب:راهنمایی برای خودباوری زنان

نویسنده:ناتانیل براندن

مترجم:مینو سلسله

ناشر:سازمان فرهنگی فرا

 

 

در بخشی از کتاب با عنوان «وابستگی عاطفی چیست؟» می خوانیم: وابستگی عاطفی وقتی است که ما برای بقا به دیگران نیازمند باشیم انتظار داشته باشیم دیگران کارهایمان را به انجام رسانند تصویر خود را در آینه دیگران ببینیم واز دیگران بخواهیم به جای ما تصمیم بگیرند و از نظر مادی مخارج ما را عهده دار شوند.

وقتی از نظر عاطفی وابسته ایم شادمانی خویش را از دیگران انتظار داریم از ترس ترک شدن از نیازهایمان چشم یوشی می کنیم. وابستگی عاطفی ما را در خدمت ترس های خود و امیال دیگران قرار داده و به شدت آزادی خود بودنمان را محدود می کند. وقتی از نظر عاطفی وابسته ایم باورمان این است که کلید آرامش ما در دست های دیگران است و آنان بهتر از خودمان خیر و صلاح ما را می دانند زنان کم وبیش در روابطشان تمایل بیشتری به وابستگی عاطفی دارند. زنی که از نظر عاطفی مستقل است زنی خوشحال تر، مهربان تر و بخشنده تر است.

زنان با این درک به بیداری می رسند که صاحب حقوقی عملی و عاطفی هستند و این که مراقبت از خویش و ارج نهادن به نیازهایشان نه تنها اشکالی ندارد بلکه تندرستی آنها را نیز تضمین می کند. زنی که از نظر عاطفی مستقل است حد وحدود خویش را می شناسد و آن را اظهار می دارد. درون مرزهایی که می داند برای زندگی شخصی و اجتماعی اش مناسب است می تواند باقی بماند.چون به خود اجازه داده که خودش باشد و بدون احساس گناه می تواند نه بگوید یا دست کم به اندازه ای احساس گناه نکند که او را از آنچه می داند برای تندرستی و شادکامی اش لازم است باز دارد.

داشتن استقلال عاطفی به آن معناست که دیگر نیازی به تایید همیشگی دیگران نداشته باشیم و در این صورت ناگزیر نیستیم برای خوشامد دیگران بیش از آنچه لازم است کاری انجام دهیم.

مجمع شورا

N3 4508

برگزاری سه نمایشگاه تخصصی از دستاورد های زنان بازرگان فارس

شورا بانوان بازرگان شیراز علاوه بر برگزاری این نمایشگاه ها ، برپایی دومین همایش زنان کارآفرین و بازرگان فارس و برگزاری دوره های آموزشی را در دستور کار خود قرار داده است.مدیران استان نقش فعالی داشته باشند.

دیگر خبر ها :

جلسات و دیدارها

جلسه با خانم دستغیب مسئول امور بانوان آموزش و پرورش فارس

خانم معصومه دستغیب، مسئول امور بانوان آموزش و پرورش استان فارس نیز گفت: در حال حاضر بخشی از قشر جوان جامعه ما احساس بی هویتی می کنند.

 

دیگر خبر ها :

نمایشگاه ها

جلسه تقدیر از غرفه داران نمایشگاه توانمندی های زنان استان فارس

خانم  راهدار با اعلام این خبر گفت : دسترسی به بازار های فروش کالا برای بانوان کارآفرین محدود است  . 

 

 

دیگر خبر ها :

زنان کارآفرین استان فارس