خبرهای روز

د‌‌لارچرا گران شد‌‌؟

طی سه هفته اخیر روند ارزش‌گذاری انواع ارز به ویژه دلار در بازار آزاد تغییر کرده و علاقه بسیاری بر افزایش قیمت‌ها دارد، قیمت‌هایی که در جریان برخی نوسانات روند نزولی نیز به خود گرفته‌اند اما این روند نزولی مقطعی بوده و خواست جمعی انواع ارز در بازار آزاد برای صعود جریان را به نفع خود تغییر داده است.

نمایشگاه

photo ٢٠١٧-٠٥-٠٩ ١٣-٥٦-٥١

خلاصه عملکرد کانون زنان بازرگان فارس

gozaresh

کانون زنان بازرگان فارس ابتدا تحت عنوان شورای بانوان شروع به فعالیت کرد. شورای بانوان بازرگان به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع، قانونی و بهبود وضع اقتصادی زنان فعال در عرصه اقتصاد که خود متضمن منافع جامعه نیز می باشد راه اندازی شد و تلاش خود را جهت ارتقای جایگاه زنان استان در عرصه های مختلف اقتصادی آغاز نمود.

گزارش کامل در مطالب بیشتر ...

مطالب بیشتر...

افزایش یارانه خانوار به ۲۵۰هزار تومان

13920131000031 PhotoA
باهنر در پاسخ به فارس مطرح کرد
یارانه خانوار ۲۵۰ هزار تومان شود قیمت انرژی ۷ تا ۸ برابر خواهد شد

نامزد ریاست جمهوری یازدهم با بیان اینکه می‌توانیم به جای اضافه کردن مبلغ یارانه‌های نقدی، آن را در جهت ارائه خدمات به مردم صرف کنیم، گفت: اگر یارانه 250 هزار تومان شود، قیمت فرآورده‌های نفتی باید 7 تا 8 برابر قیمت فعلی باشد.

محمد باهنر در یک نشست خبری در محل خبرگزاری فارس در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی این خبرگزاری، اظهارداشت: شرط اصلی اجرای مراحل بعدی قانون هدفمندی یارانه‌ها، آسیب شناسی مرحله اول اجرای این قانون است.

وی ادامه داد: مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها اجرا شد و ادامه خواهد داشت و برداشتن گامهای بعدی نیز غیرقابل اجتناب است ولی شرط اول آن، آسیب شناسی مرحله اول این قانون است.

وی افزود: در مرحله بعدی هدفمندی یارانه‌ها می‌توانیم به جای اضافه کردن مبلغ یارانه‌های نقدی، آن را در جهت ارائه خدمات به مردم صرف کنیم.

باهنر توضیح داد: اگر به ازای هر ایرانی 10 هزار تومان هزینه کنیم، کل درمان در کشور رایگان می‌شود و به این ترتیب، فرانشیز درمان صفر خواهد شد.

وی افزود: همچنین می‌توانیم بیمه بیکاری را در کشور داشته باشیم تا اگر فردی به سن اشتغال رسید ولی از شغل محروم بود، بیمه بیکاری داشته باشد.

این نامزد دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نرخ بیکاری در کشور غیرقابل تحمل است، گفت: درحال حاضر خانواده‌هایی وجود دارند که در آنها حداقل یک یا دو نفر فارغ‌التحصیل بیکار حضور دارد.

وی تأکید کرد: می‌توان برای خانوارهایی که سرپرست آنها بیکار شده و یا نیروی آماده به کار دارند، بیمه بیکاری را اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها قرار نیست پولی از خزانه کشور، مالیاتها و یا سایر درآمدهای عمومی دولت بابت یارانه مصرف شود، گفت: اجرای اصلی قانون هدفمندی آن است که مردم به سمتی حرکت کنند که قیمت واقعی فرآورده‌های نفتی را بپردازند و از سویی، یارانه نیز دریافت کنند.

وی در مورد برخی اظهارنظرها مبنی بر پرداخت یارانه 250 هزار تومانی گفت: اگر دولت برنامه ریزی داشته باشد می‌تواند حتی به ازای هر نفر 500 هزار تومان یارانه پرداخت کند.

باهنر ادامه داد: پرداخت یارانه 250 هزار تومانی امکان‌پذیر است اما در این صورت به طور متوسط باید به همین اندازه از جیب مردم بابت تورم و گرانی برداشت شود.

وی تأکید کرد: اگر یارانه 250 هزار تومان شود، قیمت فرآورده‌های نفتی باید 7 تا 8 برابر قیمت فعلی باشد.

وی ادامه داد: این بار سنگین را نه اقتصاد خانوار و نه بنگاه اقتصادی می‌تواند تحمل کند.

مجمع شورا

N3 4508

برگزاری سه نمایشگاه تخصصی از دستاورد های زنان بازرگان فارس

شورا بانوان بازرگان شیراز علاوه بر برگزاری این نمایشگاه ها ، برپایی دومین همایش زنان کارآفرین و بازرگان فارس و برگزاری دوره های آموزشی را در دستور کار خود قرار داده است.مدیران استان نقش فعالی داشته باشند.

دیگر خبر ها :

جلسات و دیدارها

جلسه با خانم دستغیب مسئول امور بانوان آموزش و پرورش فارس

خانم معصومه دستغیب، مسئول امور بانوان آموزش و پرورش استان فارس نیز گفت: در حال حاضر بخشی از قشر جوان جامعه ما احساس بی هویتی می کنند.

 

دیگر خبر ها :

نمایشگاه ها

جلسه تقدیر از غرفه داران نمایشگاه توانمندی های زنان استان فارس

خانم  راهدار با اعلام این خبر گفت : دسترسی به بازار های فروش کالا برای بانوان کارآفرین محدود است  . 

 

 

دیگر خبر ها :

زنان کارآفرین استان فارس