پیش بینی وضعیت آب و هوا

دومین نشست هم اندیشی بانوان مدیر بخش خصوصی و دولتی استان فارس برگزار شد

taamol2

دومین نشست هم اندیشی بانوان مدیر بخش خصوصی و دولتی استان فارس به همت کانون زنان بازرگان استان فارس سه شنبه 6 بهمن ماه برگزار شد.

این نشست که با هدف ارتقاء جایگاه شغلی زنان در بخش دولتی و خصوصی برگزار می شود مورد استقبال بانوان مدیر استان فارس قرار گرفت.

در ابتدای این نشست رئیس کانون زنان بازرگان استان فارس، با اشاره به جایگاه زنان در پست های مدیریتی استان عنوان کرد: جایگاه زنان در بخش دولتی باید ارتقاء یابد تا بتوانند حامی منافع زنان جامعه باشند.

یلدا راهدار در این رابطه افزود: زنان بخش خصوصی برای دستیابی به جایگاه زنان در بخش های دولتی مطالبه گر هستند و در حد امکان تلاش خود را برای ارتقاء این جایگاه انجام خواهند داد.

وی در ادامه از تهیه بانک اطلاعاتی زنان توانمند استان سخن گفت و افزود: بانک های اطلاعاتی بسیاری در استان تهیه شده اما معیار توانمندی زنان در این بانک های اطلاعاتی متفاوت است و نیاز به بازنگری بر اساس یک معیار دقیق و مشخص دارد.

یلدا راهدار تصریح کرد: یکی از اهداف این تعاملات و هم اندیشی، شناسایی بانوان توانمند استان چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی بر اساس معیار های مشخص می باشد که از اعضای این جلسه درخواست می شود پیشنهادات و راهکارهای خود را در این خصوص ارائه نمایند .

رئیس کانون زنان بازرگان فارس در ادامه جلسهف با اشاره به انتخابات مجلس، افزود: با توجه به اهمیت حضور بانوان در این انتخابات، بانوان مسئول باید با همفکری و تلاش در جهت حمایت از کاندیداهای اصلح، مطالبات زنان استان فارس را عنوان و از حضور زنان در این انتخابات حمایت کنند.

یلدا راهدار در پایان سخنان خود از برگزاری نمایشگاه نقش زنان در اقتصاد استان فارس با حضور بانوان فعال در رشته های صنعت، معدن،تجارت، کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد و گفت: نمایشگاه نقش زنان در اقتصاد استان فارس به مدت 5 روز در هفته آخر بهمن ماه سالجاری برگزار می شود که دبیری این نمایشگاه را خانم مژگان جعفریان بر عهده دارد و امیدواریم بتوانیم از همکاری تمام بانوان مدیر ارگان ها در هر چه بهتر برگزار شدن این نمایشگاه استفاده کنیم.

در ادامه این نشست صمیمی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس، از تشکیل نشست هم اندیشی زنان بخش دولتی و خصوصی ابراز خرسندی کرد و گفت: در این نشست بانوان مدیر توانمندی حضور دارند که می توان با استفاده از این پتانسیل قدم های موثری در جهت پیشبرد اهداف زنان جامعه و شناسایی و پرورش زنان توانمند استان برداشت.

سیده معصومه دستغیب با اشاره به انتخابات مجلس حضور موثر بانوان را خواستار شد و افزود: امور بانوان و خانواده استانداری فارس آمادگی خود را برای تهیه لیست مطالبات زنان از نمایندگان مجلس با همکاری همه ی دستگاه های دولتی و خصوصی اعلام می دارد.

وی همچنین در ادامه اظهار داشت: برنامه های پیش بینی شده برای بانوان نباید بصورت موازی در دستگاه های مختلف انجام گیرد بلکه باید منسجم و به ترتیب و با همفکری تمام ارگان ها انجام شود.

سیده معصومه دستغیب با اشاره به محدودیت زنان در پست های مدیریتی افزود: تمام بانوان مدیر و تاثیرگذار در ارگان ها باید تلاش خود را در جهت دستیابی زنان به پست های مدیریتی موثر در استان انجام دهند که در این راستا امور بانوان و خانواده استانداری تمام تلاش خود را انجام خواهد داد.

وی در پایان سخنان خود از انتصاب خانم زهرا افتخاری به سمت مدیرکلی کانون پرورش فکری کودکان استان خبر داد و ابراز خرسندی کرد.

در ادامه جلسه بانوان به بیان نقطه نظرات خود پیرامون موارد مطرح شده از جمله مشارکت بانوان در اجتماع، حمایت از زنان مسئول دولتی، تهیه لیست مطالبات زنان از نمایندگان مجلس و تشکیل جلسات با کاندیداهای مجلس برای عنوان این مطالبات، شناسایی زنان توانمند استان، راه های شناسایی این زنان از طریق فراخوان ها، تهیه فرم، اطلاع رسانی در سایت ها و ...، برنامه ریزی برای حضور کاندیداهای زن توانمند برای دوره بعدی انتخابات مجلس، تغییر نگرش درباره زنان و جایگاه اقتصادی و اجتماعی آنان چه در خانواده و چه در اجتماع، آموزش بانوان مدیر و پروش بانوان توانمند برای پست های مدیریتی، رسیدگی به معضلات زنان سرپرست خانوار پرداختند و مقرر شد تفاهم نامه ای فی مابین کانون زنان بازرگان فارس و امور بانوان و خانواده استانداری فارس جهت برگزاری دوره های تخصصی مدیریتی برای بانوان در محل اتاق بازرگانی شیراز منعقد شود.

لازم به ذکر است در این جلسه خانم‌ها «دکترعظیمی فر» مدیر روابط عمومی و بین الملل دانشگاه شیراز، «شفیعی » معاونت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، «هژبری » مدیر امور مالی سازمان جهاد کشاورزی، «زارع مهذبیه» مشاور امور بانوان فرمانداری شیراز، «عبادت» رئیس تدوین استانداردهای فارس،«ظفرآبادی» معاون نظام مهندسی کشاورزی ، «کاووسی» مشاور امور بانوان سازمان جهاد کشاورزی فارس، «درویشی» اتحادیه زنان کارگر فارس، «کاووسی» اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، «مصلایی» جهاد کشاورزی شیراز، «عباسیان شیرازی» اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس،«پیروی» شرکت آب و فاضلاب شیراز، «سلطانی شیرازی» اداره کل امور اقتصادی و دارایی فارس، «خنجری» کمیته امداد مدیریت شیراز ،«دکتر البرزی » دانشگاه شیراز، «دکتر معظمی» دانشگاه آزاد اسلامی شیراز، «دکتر مفتون» مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی، «دکتر بردبار» تعاون روستایی و همچنین اعضای هیات مدیره کانون زنان بازرگان فارس حضور داشتند و همگی بر تداوم جلسه مذکور برای تقویت جایگاه مدیریتی زنان استان تایید داشتند.