پیش بینی وضعیت آب و هوا

شیوه نامه فروش نفت در بورس انرژی تغییر کرد

 

نماینده شرکت ملی نفت ایران گفت: شیوه‎نامه فروش نفت در بورس انرژی در سال ۹۸، با تغییراتی نسبت به دوره‌های پیشین ابلاغ شد. 

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، امیرحسین تبیانیان، نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی با اشاره به اینکه سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ماه ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک در رینگ بین الملل عرضه خواهد شد، گفت: قیمت پایه برای این دوره عرضه ۶۷ دلار و ۲۸ سنت به ازای هر بشکه تعیین شده است.

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی افزود: در این دوره عرضه بر اساس شیوه‎نامه ابلاغی از سوی وزیر نفت در سال ۹۸ تغییراتی نسبت به دوره‌های پیشین مشاهده می‌شود.


 

وی مهم‎ترین تغییرات این دوره عرضه را حداقل حجم بارگیری زمینی هزار بشکه و تغییر در سازوکار قیمت‎گذاری با هدف ایجاد شفافیت و کاهش ریسک برای خریداران اعلام کرد.

به گفته تبیانیان دیگر شرایط عرضه در این دوره مانند دوره پیشین است. واریز پیش پرداخت ۶ درصد به صورت ارزی فراهم شده و همچنین مقصد محموله خریداری شده آزاد است.

بر اساس این گزارش، عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران برای  تحقق سیاست‎های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر ایجاد تنوع در روش‎های فروش نفت و استفاده از ظرفیت‌های بخش غیردولتی به‌منظور صادرات نفت‌خام در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان