بازدید ها

خلاصه عملکرد کانون زنان بازرگان فارس

gozaresh

کانون زنان بازرگان فارس ابتدا تحت عنوان شورای بانوان شروع به فعالیت کرد. شورای بانوان بازرگان به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع، قانونی و بهبود وضع اقتصادی زنان فعال در عرصه اقتصاد که خود متضمن منافع جامعه نیز می باشد راه اندازی شد و تلاش خود را جهت ارتقای جایگاه زنان استان در عرصه های مختلف اقتصادی آغاز نمود.


 

پیش بینی وضعیت آب و هوا

کارتهای بازرگانی حذف می شوند؟

یلدا راهدار، رئیس کانون زنان بازرگان فارس گفت: طبیعتا هر زمانی که  فضای کسب و کار مناسب باشد فرصت برای تقلب کمتر می‌شود. مشکلاتی که امروز در زمینه کارت‌های بازرگانی با  آن روبرو هستیم نشان دهنده این است که بخشی از کسب و کار ما با مشکل مواجه است.
 
وی افزود: نمی‌توان گفت تمامی مشکلاتی که برای کارت‌های بازرگانی به وجود آمده است مربوط به متخلفان است، بلکه بخش مهمی از قوانین به قوانین، مقررات و ضوابطی مرتبط است که به تصویب رسیده و اجرا می‌شود و زمانی که قوانین و مقررات عجیب وضع می‌شود راه برای تقلب هم باز می‌شود.
 
یلدا راهدار، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه نتیجه انحصار درهر فعالیتی فساد است، ادامه داد: وقتی واردات منوط به داشتن کارت بازرگانی می‌شود راه برای فساد باز خواهد شد و مسائل گمرکی و مالیاتی مزید بر علت می‌شود تا شخصی که مثلا فعالیتش واردات است مجبور شود برای انجام کارش قوانین و ضوابط زیادی را اجرا کند، بنابراین برای فرار به دنبال تقلب و تخلف می‌رود.
 
وی اضافه کرد: البته تخلف به هیچ عنوان قابل تایید نیست، اما فضای کسب و کار برای جلوگیری از تخلف باید مطلوب شود. امروز آنچه در دنیا نشان می‌دهد این است چیزی به عنوان کارت بازرگانی وجود ندارد و واردات و صادرات بر اساس کارت بازرگانی انجام نمی‌شود.     
 
راهدار تصریح کرد که ایران نیز می‌تواند به سمت حذف کارت بازرگانی برود، اما نگرانی‌هایی از این بابت وجود دارد.
 
وی با بیان مهمترین دلایل مخالفت نسبت به حذف کارت بازرگانی پرداخت و گفت: بدنه اتاق‌های بازرگانی نسبت به یک درآمد مطمئن از کارت بازرگانی اطمینان پیدا کرده‌اند، درآمدی که بدون خلاقیت و نوآوری به اتاق‌ها سرازیر می‌شود. برای همین این نگرانی از این بابت وجود دارد که بعد از حذف بازرگانی چطور باید بچرخند و فعالیت کنند.     
 
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: به دلیل درآمدهای حاصل از کارت‌های بازرگانی بدنه اتاق‌ها لخت و تنبل شده است و برای همین حذف کارت بازرگانی یعنی حذف این درآمدها برای اتاق‌هایی که به خلاقیت و ارائه خدمات مناسب به ذی نفعان‌شان عادت نکرده‌اند برای همین حذف کارت بازرگانی به یک جایگزین و زمان‌بندی مناسب احتیاج دارد تا در مرحله بعد کارت‌های بازرگانی حذف شود.
 
راهدار معتقد است: رتبه‌بندی و شاخص بندی کارت‌های بازرگانی نمی‌تواند تاثیر چندانی در کاهش تخلفات کارت بازرگانی داشته باشد، چرا که به گفته وی به وجود آوردن هر شرایط استثنایی  زمینه را برای بروز فساد فراهم می‌کند.

زنان در صلح پایدار نقش ویژه ای دارند

مولاوردی در دیدار رییس بنیاد صلح ساساکاوا و سفیر جدید ژاپن در تهران: تاکید بر تعیین نقش و جایگاه ویژه ای برای زنان در صلح پایدار در این دیدار معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از هرگونه اقدام مشترک به امید صلح برای همگان استقبال کرد و بر تعیین نقش و جایگاه ویژه ای برای زنان در صلح پایدار تاکید کرد.

332

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری؛شهیندخت مولاوردی با نوبوآ تاناکا رییس بنیاد صلح ساساکاوا و همچنین کوبایاشی سفیر جدید ژاپن در ایران دیدار و گفتگو کردند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با ابراز خرسندی از دیدار مجدد با رئیس و اعضای بنیاد صلح ساساکاوا و همچنین دیدار نخست با سفیر جدید ژاپن در ایران به صحبت های به میان آمده در دیدار پیشین در خصوص اقدامات مشترک اشاره ای نمود و تاکید کرد: که کشور ایران هیچگاه شروع کننده جنگ نبوده و قطعا می تواند در این اقدامات مربوط به حفظ صلح و امنیت بین المللی نقش موثری داشته باشند.

رییس بنیاد صلح ساساکاوادرخصوص ملاقات مجدد با معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده طی این مدت کوتاه ابزار خوشحالی کرده و از ایشان به دلیل این ملاقات علی رغم مشغله بسیار، تشکر کردد.

وی افزود: طی دیدار پیشین با سرکارعالی، مقرر شده بود پروژه پیشنهادی خود برای همکاری با معاونت را مطرح نماییم که پیشنهاد ما برگزاری سمیناری بزرگ در ایران است که محورها و موضوعات آن پیرامون حوزه زنان و خانواده طی مکاتبات به استحضار سرکار عالی خواهد رسید و درصورت توافق معاونت بسیار خرسند خواهیم شد. از جمله موضوعات دیگر این است که آیا معاونت تمایل دارد این سمینار با همکاری دفتر مطالعات وزارت امور خارجه و یا با همکاری سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه زنان برگزار شود. امیدواریم جهت همکاری های گسترده تر با کشور ایران جناب آقای آبه نخست وزیر ژاپن اوایل سال میلادی آینده به ایران سفری داشته باشند.

معاون رییس جمهور با استقبال از طرح پیشنهادی بنیاد ساساکاوا ابراز امیدواری نمود بزودی این سمینار مشترک با همکاری دفتر مطالعات وزارت خارجه و سازمانهای مردم نهاد ترجیحا با موضوع اهداف توسعه هزاره پس از 2015 و نقش زنان در تحقق این اهداف برگزار شود.

سفیر جدید ژاپن در ایران با ابراز خوشحالی از ملاقات با معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده بیان کردند که از اوایل اکتبر به ایران آمده و اعلام نمود که سفارت ژاپن از اینکه این بنیاد مهم کشور ایران را که کشوری بزرگ و با قدرت در منطقه است مورد توجه قرار داده بسیار خرسند می باشد.

معاون رییس جمهور در پایان افزود: همانطور که پس از توافق هسته ای مسابقه ای توسط کشورها برای حضور در بازارهای ایران شروع شده است، کشور ژاپن هم این فرصت را مغتنم بشمارد و توصیه ما این است که زنان و هیئت های بازرگانی و تجاری ژاپن به ایران سفر کنند و برنامه های همکاری خود را ارائه کنند.

آقای تاناکا جهت شرکت در پیش نشست کنفرانس امنیتی مونیخ به ایران سفر کرده بود.

 

نشست زنان بازرگان و کارآفرین استان فارس برگزار شد

 

شورای بانوان اتاق بازرگانی شیراز در تاریخ 19 خردادماه سال جاری اقدام به برگزاری نشستی با حضور اعضای فعال خود نمود.

این نشست که با حضور اعضای هیات رئیسه شورای بانوان اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد مورد توجه و استقبال بانوان فعال اقتصادی استان قرار گرفت.

در ابتدای این نشست رئیس شورای بانوان اتاق بازرگانی شیراز از مشارکت اعضا در جهت پویایی شورا استقبال نمود و عنوان کرد: «همواره یکی از مهم ترین اهداف و برنامه های این شورا تلاش در جهت جذب حداکثری مشارکت اعضا بوده است.»

sccim.ir.DSC 9708

یلدا راهدار با بیان اینکه شش سال است که از تاسیس این شورا با تمامی مشکلات و موانع موجود می گذرد، خاطر نشان کرد: «در حال حاضر شورای بانوان اتاق شیراز دارای بدنه‌ای بسیار قوی است که توانسته گام های مهمی در جهت رفع مشکلات زنان استان بردارد.»

مجمع شورا

N3 4508

برگزاری سه نمایشگاه تخصصی از دستاورد های زنان بازرگان فارس

شورا بانوان بازرگان شیراز علاوه بر برگزاری این نمایشگاه ها ، برپایی دومین همایش زنان کارآفرین و بازرگان فارس و برگزاری دوره های آموزشی را در دستور کار خود قرار داده است.مدیران استان نقش فعالی داشته باشند.

دیگر خبر ها :

جلسات و دیدارها

جلسه با خانم دستغیب مسئول امور بانوان آموزش و پرورش فارس

خانم معصومه دستغیب، مسئول امور بانوان آموزش و پرورش استان فارس نیز گفت: در حال حاضر بخشی از قشر جوان جامعه ما احساس بی هویتی می کنند.

 

دیگر خبر ها :

نمایشگاه ها

جلسه تقدیر از غرفه داران نمایشگاه توانمندی های زنان استان فارس

خانم  راهدار با اعلام این خبر گفت : دسترسی به بازار های فروش کالا برای بانوان کارآفرین محدود است  . 

 

 

دیگر خبر ها :

زنان کارآفرین استان فارس