بازدید ها

خلاصه عملکرد کانون زنان بازرگان فارس

gozaresh

کانون زنان بازرگان فارس ابتدا تحت عنوان شورای بانوان شروع به فعالیت کرد. شورای بانوان بازرگان به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع، قانونی و بهبود وضع اقتصادی زنان فعال در عرصه اقتصاد که خود متضمن منافع جامعه نیز می باشد راه اندازی شد و تلاش خود را جهت ارتقای جایگاه زنان استان در عرصه های مختلف اقتصادی آغاز نمود.


 

پیش بینی وضعیت آب و هوا

گزارش مجمع شورا 2 خرداد 90

مجمع شورای بانوان با حضور ریاست اتاق بازرگانی شیراز 90/3/2

جمع خرداد 90

در تاریخ 90/3/2 اولین مجمع عمومی شورای بانوان بازرگان شیراز با حضور آقای مهندس فرقانی(ریاست اتاق شیراز)و اعضای شورای بانوان و هیات رئیسه شورا بانوان در محل سالن همایش اتاق شیراز برگزار گردید.

این جلسه با سخنرانی آقای مهندس فرقانی آغاز گردید و در ادامه خانم یلدا راهدار رئیس شورا، با معرفی خود و هیات رئیسه شورا جلسه را ادامه و از فعالیت های شورا و تدوین اساسنامه شورا سخن به میان آوردند.بانوان عضو اتاق نیز مشکلات و انتظارات خود را بیان داشته که شورا قول مساعدت برای پیگیری حل آن ها را داد.

در پایان جلسه پوشه های حاوی منشور و اساسنامه شورا،فرم نظر سنجی،ماهنامه اتاق بازرگانی در اختیار خانم ها قرار گرفت.

 

برگزاری سه نمایشگاه تخصصی از دستاوردهای زنان بازرگان فارس

 

اولین مجمع عمومی دوره سوم شورای بانوان بازرگان اتاق شیراز با حضور هیات رئیسه و اعضا این شورا برگزار شد.

در این مجمع، رئیس شورای بانوان اتاق بازرگانی شیراز گفت: با شروع فعالیت دولت جدید، زنان بازرگان استان فارس باید در تصمیم سازی های انتخاب مدیران استان نقش فعالی داشته باشند.

راهدار افزود: این شورا به دلیل برخورداری از جایگاه مناسب در استان، می تواند محلی برای انتقال نظرات بانوان بازرگان استان فارس به مدیران ارشد استان برای انتخاب مدیران و مسئولان استانی به ویژه مدیرکل امور بانوان استانداری فارس باشد.

وی ادامه داد: با توجه به فعالیت های انجام شده توسط این شورا، اکنون هیأت رئیسه اتاق ایران و همچنین مدیران استان، این شورا را از معدود شوراهای بانوان فعال و غنی از لحاظ کارشناسی می دانند؛ بنابراین شاهدیم برخی از آنها از این شورا به عنوان سرمایه ملی یاد می کنند.

در ادامه رئیس شورای بانوان اتاق بازرگانی شیراز از تشکیل کمیته های تخصصی برای بانوان در رابطه با صنعت و معدن، کشاورزی، تجارت و صادرات، آموزش، سرمایه گذاری و گردشگری به پیشنهاد خانم عصایی نایب رئیس شورا خبر داد و گفت: با توجه به اینکه در همه کمیسیون های اتاق شیراز نماینده ای از این شورا حضور دارد بنابراین به منظور حل مسایل و مشکلات بانوان کارآفرین در بخش های مختلف صنعت و معدن، کشاورزی، تجارت و صادرات، آموزش، سرمایه گذاری و گردشگری تصمیم به تشکیل کمیته ها تخصصی مربوط به هر کمیسیون گرفته ایم؛ تا با طرح این مسائل برای ارائه راهکار در کمیسیون های تخصصی اتاق شیراز نتیجه مطلوب حاصل شود.

به گفته وی رئیس هر کمیته تخصصی، نماینده حاضر در کمیسیون مربوطه است و از بانوان کارآفرین و بازرگان فارس برای مشارکت فعال در این کمیته ها دعوت کرد.

راهدار همچنین با اشاره به نخستین کمیته تخصصی بانوان کارآفرین و بازرگان استان فارس گفت:

این کمیته در دوره دوم فعالیت شورای بانوان بازرگان اتاق شیراز با دبیری این شورا و مدیریت امور بانوان استانداری فارس تشکیل شد که باید به دنبال تشکیل مستمر جلسات این کمیته در دولت یازدهم نیز باشیم تا از این طریق بتوانیم نظرات و پیشنهادات بانوان بازرگان و کارافرین استان را بیان کنیم.

در این جلسه یلدا راهدار با اشاره به برخی از فعالیت های شورا در دوره دوم از قبیل برگزاری نمایشگاه توانمندی های زنان استان فارس، مذاکره با برخی ارگان های دولتی برای اختصاص مکانی دائمی برای نمایشگاه مربوط به بانوان؛ از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی زنان استان فارس، نمایشگاه زنان در حوزه صنعت، معدن تجارت و کشاورزی و همچنین اولین نمایشگاه لباس های محلی در سطح ملی در شیراز از سوی این شورا خبر داد .

وی ادامه داد: نمایشگاه صنایع دستی زنان استان فارس به صورت تخصصی از سوی این شورا در هفته آخر بهمن ماه در محل اتاق بازرگانی شیراز برگزار می شود؛ ضمن آنکه در نظر داریم تا پایان امسال به پیشنهاد اتاق شیراز نمایشگاه لباس های محلی در سطح ملی را با همکاری کمیسیون گردشگری اتاق شیراز در پایتخت فرهنگی ایران برگزار کنیم.

یلدا راهدار همچنین از برگزاری نمایشگاه ویژه بانوان فعال در حوزه صنعت ، معدن، تجارت و کشاورزی در اردیبهشت 93 خبر داد و گفت: شورا بانوان بازرگان شیراز علاوه بر برگزاری این نمایشگاه ها ، برپایی دومین همایش زنان کارآفرین و بازرگان فارس و برگزاری دوره های آموزشی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی در پایان صحبت های خود با اشاره به سایت شورای بانوان بازرگان شیراز به عنوان اولین سایت مستقل شورای بانوان بازرگان در سطح کشور، از بانوان کارآفرین و بازرگان فارس برای مشارکت فعال در تمامی برنامه های آتی این شورا دعوت به عمل آورد.

مژگان جعفریان نایب رئیس شورای بانوان بازرگان شیراز در این جلسه گفت: کمیسیون صنعت و معدن اتاق شیراز با تشکیل کمیته تعاملات بانکی زمینه ای برای بررسی مشکلات صنعتگران با بانک ها را فراهم آورده است ، لذا اعضای شورای بانوان می توانند مشکلاتی که با بانک ها دارند اعلام نمایند تا با طرح در این کمیته درصورت امکان رفع شود.

جعفریان با اشاره به حضور فعال بانوان فارس در عرصه صنایع دستی گفت: درنظر داریم کمیته تخصصی صنایع دستی بانوان را در استان فارس تشکیل دهیم.

در ادامه، بانوان کارآفرین و بازرگان به معرفی خود پرداخته و ضمن ارائه پیشنهادات و یا مشکلات خود به بحث و تبادل نظر پرداختند؛ همچنین پیشنهاداتی از سوی اعضا مطرح گردید از جمله برقراری ارتباط بانوان از طریق سایت شورای بانوان بازرگان شیراز و قرار دادن اطلاعات برای استفاده بانوان در روی سایت با همکاری اعضای شورا به پیشنهاد خانم قهرمانی و صحبت پیرامون فراهم نمودن مکان دائمی برای ارائه توانمندی های بانوان استان در یکی از خانه های قدیمی شیراز مربوط به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری فارس به پیشنهاد خانم اولیازاده .

در پایان این مجمع با رای حداکثر حضار موارد ذیل به تصویب رسید:

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی بانوان استان فارس در هفته پایانی بهمن ماه سال جاری

برگزاری اولین نمایشگاه لباس های محلی در سطح ملی با مشارکت کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی شیراز

برگزاری نمایشگاه زنان در حوزه صنعت، معدن، تجارت و کشاورزی در اردیبهشت ماه 1393

برگزاری دومین همایش بانوان کارآفرین و بازرگان استان فارس در خردادماه 1393

تشکیل کمیته های صنعت و معدن، تجارت و صادرات، آموزش، سرمایه گذاری، کشاورزی، گردشگری ویژه بانوان

برگزاری دوره های آموزشی

برگزاری جلسات مشاوره از سوی اعضای هیات رئیسه شورای بانوان بازرگان شیراز در تمامی روزهای هفته برای بانوان متقاضی

برگزاری جلسات مشاوره در امور گمرگی برای بانوان با همکاری خانم رحیمی حق العمل کار گمرک

همکاری اعضای شورای بانوان بازرگان شیراز برای درج مطالب بروز و مفید در سایت این شورا

بازدید گروهی از واحدهای صنعتی و صنایع دستی مربوط به بانوان در استان فارس

 

13920715IMG 3928   13920715IMG 3966
13920715IMG 3974   13920715IMG 4005

 

 

گزارش مجمع شورا 30 بهمن 90

مجمع سالانه شورای بانوان بازرگان اتاق شیراز در تاریخ 90/11/30 به منظور ارائه گزارش فعالیت های این شورا در طول یکسال گذشته در اتاق بازرگانی شیراز برگزارشد.

 30bahman

  در این جلسه خانم یلدا راهدار رئیس شورای بانوان بازرگان اتاق شیراز به ارائه گزارشی از فعالیت های شورا پرداخت.

وی به تدوین و تصویب اساسنامه این شورا،پیگیری جایگاه شورا در اینترنت،معرفی شورا به مدیران استان با حضور در همایش ها و نشست ها،حضور هیات رئیسه شورای بانوان در کمیسیون های تخصصی از جمله کمیسیون صنعت و معدن،کمیسیون صادرات،کمیسیون آموزش اشاره کرد.

رئیس شورای بانوان بازرگان اتاق شیراز همچنین از موضوع لینک شورای بانوان به معاونت فرهنگی شهرداری شیراز سخن به میان آوردند و افزود: قرار است 21 فرهنگسرا از سوی شهرداری شیراز در اختیار شورای بانوان بازرگان اتاق شیراز قرار گیرد تا دوره های آموزشی کارآفرینی برای بانوان و انتقال تجربیات بانوان کارآفرین فارس به خانم هایی که بخواهند تازه وارد بازار کار شوند برگزار گردد.

گفتنی است در این جلسه اعضاء شرکت کننده از فعالیت ها و مشکلات حرفه خود سخن گفتند و به بحث و تبادل نظر در خصوص چگونگی رفع این مشکلات پرداختند.

 

مجمع شورا

N3 4508

برگزاری سه نمایشگاه تخصصی از دستاورد های زنان بازرگان فارس

شورا بانوان بازرگان شیراز علاوه بر برگزاری این نمایشگاه ها ، برپایی دومین همایش زنان کارآفرین و بازرگان فارس و برگزاری دوره های آموزشی را در دستور کار خود قرار داده است.مدیران استان نقش فعالی داشته باشند.

دیگر خبر ها :

جلسات و دیدارها

جلسه با خانم دستغیب مسئول امور بانوان آموزش و پرورش فارس

خانم معصومه دستغیب، مسئول امور بانوان آموزش و پرورش استان فارس نیز گفت: در حال حاضر بخشی از قشر جوان جامعه ما احساس بی هویتی می کنند.

 

دیگر خبر ها :

نمایشگاه ها

جلسه تقدیر از غرفه داران نمایشگاه توانمندی های زنان استان فارس

خانم  راهدار با اعلام این خبر گفت : دسترسی به بازار های فروش کالا برای بانوان کارآفرین محدود است  . 

 

 

دیگر خبر ها :

زنان کارآفرین استان فارس