خبرهای روز

د‌‌لارچرا گران شد‌‌؟

طی سه هفته اخیر روند ارزش‌گذاری انواع ارز به ویژه دلار در بازار آزاد تغییر کرده و علاقه بسیاری بر افزایش قیمت‌ها دارد، قیمت‌هایی که در جریان برخی نوسانات روند نزولی نیز به خود گرفته‌اند اما این روند نزولی مقطعی بوده و خواست جمعی انواع ارز در بازار آزاد برای صعود جریان را به نفع خود تغییر داده است.

نمایشگاه

photo ٢٠١٧-٠٥-٠٩ ١٣-٥٦-٥١

خلاصه عملکرد کانون زنان بازرگان فارس

gozaresh

کانون زنان بازرگان فارس ابتدا تحت عنوان شورای بانوان شروع به فعالیت کرد. شورای بانوان بازرگان به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع، قانونی و بهبود وضع اقتصادی زنان فعال در عرصه اقتصاد که خود متضمن منافع جامعه نیز می باشد راه اندازی شد و تلاش خود را جهت ارتقای جایگاه زنان استان در عرصه های مختلف اقتصادی آغاز نمود.

گزارش کامل در مطالب بیشتر ...

مطالب بیشتر...

گزارش مجمع شورا 14 شهریور 91

مجمع شورای بانوان بازرگان اتاق بازرگانی ،صنایع و معادن شیراز روز سه شنبه 14 شهریور ماه سال 91 در سالن همایش اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد.

14 shahrivar

در این جلسه که با حضور اعضای شورا برگزار گردید, یلدا راهدار رئیس شورای بانوان بازرگان اتاق شیراز ابتدا توضیحاتی درباره موضوع جلسه که گزارشی از عملکرد شورا و توضیح برنامه های آتی شورا و صحبت راجع به نمایشگاه بود داد و سپس به نقش و جایگاه زنان در فعالیتهای اقتصادی اشاره کرد و گفت: فضای کسب و کار در جامعه برای بانوان سخت است در حالی که در همه کشورهای دنیا برای بانوانی که فعالیت اقتصادی انجام می­دهند تسهیلات ویژه­ای در نظر گرفته می­شود.

خانم راهدار با بیان اینکه در تصمیم­گیریها نیز نگاه مطلوبی برای فعالیت بانوان وجود ندارد از حضور کمرنگ زنان در جلسات و اتاق­های فکر انتقاد کرد و گفت: در اتاق­های فکر در ادارات و نهادهای دولتی و خصوصی یا خانم­ها حضور ندارند و یا آنقدر انگشت­ شمارند که تاثیری در رای و یا تصویب یک موضوع ندارند.

وی با تاکید بر اینکه این شورا به دنبال فرهنگ­سازی نگاه ویژه به بانوان فعال اقتصادی است افزود: متاسفانه هنوز بانک اطلاعاتی دقیقی درباره فعالیت اقتصادی بانوان در استان فارس وجود ندارد و آمار دقیقی از تعداد بانوان فعال اقتصادی در استان در دسترس نیست.

رئیس شورای بانوان بانوان بازرگان اتاق شیراز اظهار داشت: شورای بانوان به منظور شناسایی و جذب بانوان کارآفرین و فعال اقتصادی، فعالیتهایی را آغاز نموده است که به عنوان نمونه می­توان به تهیه بانک اطلاعاتی بانوان فعال اقتصادی در سطح استان اشاره کرد. علاوه بر این، در مهرماه امسال نیز نمایشگاه توانمندیهای زنان کارآفرین استان فارس در اتاق بازرگانی شیراز برگزار خواهد شد.

در این جلسه رئیس شورای بانوان بازرگان اتاق شیراز در خصوص ارسال اخبار اقتصادی ویژه بانوان از طریق ایمیل اعضاء شورا، اطلاع ­رسانی در خصوص سمینارها به همه اعضا، حضور یک نماینده از طرف شورا در کلیه کمیسیونهای اتاق شیراز، تفاهم­نامه شهرداری و برگزاری دوره­ های آموزشی کارآفرینی در فرهنگسراها و ترویج فرهنگ کارآفرینی توسط بانوان و لزوم توجه به آن مطالب مبسوطی را مطرح و بر لزوم اجرای آنها تاکید کرد.

همچنین در این جلسه مژگان جعفریان نایب رئیس شورای بانوان بازرگانی اتاق شیراز نیز در خصوص نمایشگاه توانمندیهای زنان استان فارس مطالبی را ارائه کرد و گفت: با توجه به اینکه در حاشیه نخستین همایش کارآفرین استان فارس نمایشگاه کوچکی از توانمندیهای بانوان برپا و مورد استقبال حاضرین در همایش قرار گرفت تصمیم گرفت شد نمایشگاه مستقلی از توانمندیهای بانوان در سطح وسیعتر با حضور تعداد بیشتری از زنان کارآفرین برگزار گردد.

خانم جعفریان اظهار داشت با پیگیریها و هماهنگیهای به عمل آمده، این نمایشگاه از 24 تا 28 مهرماه در محل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن شیراز برگزار خواهد شد. وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی و شناسایی بانوان توانمند فارس و فراهم شدن زمینه­ای برای ارائه این توانمندیها ذکر کرد و گفت: از سازمانها و نهادهای دولتی برای برگزاری هر چه بهتر یاد شده دعوت به عمل آمده است.

 

مجمع شورا

N3 4508

برگزاری سه نمایشگاه تخصصی از دستاورد های زنان بازرگان فارس

شورا بانوان بازرگان شیراز علاوه بر برگزاری این نمایشگاه ها ، برپایی دومین همایش زنان کارآفرین و بازرگان فارس و برگزاری دوره های آموزشی را در دستور کار خود قرار داده است.مدیران استان نقش فعالی داشته باشند.

دیگر خبر ها :

جلسات و دیدارها

جلسه با خانم دستغیب مسئول امور بانوان آموزش و پرورش فارس

خانم معصومه دستغیب، مسئول امور بانوان آموزش و پرورش استان فارس نیز گفت: در حال حاضر بخشی از قشر جوان جامعه ما احساس بی هویتی می کنند.

 

دیگر خبر ها :

نمایشگاه ها

جلسه تقدیر از غرفه داران نمایشگاه توانمندی های زنان استان فارس

خانم  راهدار با اعلام این خبر گفت : دسترسی به بازار های فروش کالا برای بانوان کارآفرین محدود است  . 

 

 

دیگر خبر ها :

زنان کارآفرین استان فارس