بازدید ها

خلاصه عملکرد کانون زنان بازرگان فارس

gozaresh

کانون زنان بازرگان فارس ابتدا تحت عنوان شورای بانوان شروع به فعالیت کرد. شورای بانوان بازرگان به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع، قانونی و بهبود وضع اقتصادی زنان فعال در عرصه اقتصاد که خود متضمن منافع جامعه نیز می باشد راه اندازی شد و تلاش خود را جهت ارتقای جایگاه زنان استان در عرصه های مختلف اقتصادی آغاز نمود.


 

پیش بینی وضعیت آب و هوا

نمایشگاه توانمندی های زنان کارآفرین و بازرگان فارس

نمایشگاه توانمندی های زنان کارآفرین و بازرگان فارس از 23 تا 27 مهر ماه 91 به همت شورای بانوان بازرگان شیراز در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی شیراز برپا شد.


لازم به ذکر است در طول این نمایشگاه زنان کارآفرین و بازرگان منتخب استان ضمن معرفی توانمندی های خود به فضای کسب و کار موفق به یافتن شرکای تجاری و انعقاد قرارداهای کاری نیز گردیدند که از موفقیت های بسیار ارزشمند نمایشگاه مذکور بوده است.این نمایشگاه که با حضور 50 تن از بانوان کارآفرین و بازرگان استان فارس برگزار شده مورد استقبال جمع کثیری از مسئولین ، تجار ، بازرگانان ، کارآفرینان و مردم استان قرار گرفت.

درطول برپایی نمایشگاه مسئولین و صاحب نظران از توانمندی های بانوان کارآفرین فارس بازدید کردند که از آن جمله می توان به چهره هایی همچون سرکار خانم شمس مدیر کل امور بانوان استانداری- جناب آقای همتی بوشهری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی - جناب آقای دکتر عباسی   مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی- مهندس صفری مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت - خانم سیاحی مدیر کل گمرک - جناب آقای مهندس عابد رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شیراز - جناب آقای مهندس مختاری معاونت روابط کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی- جناب آقای رحمانی، معاونت اشتغال اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی - جناب آقای مهندس عوض پور معاونت توسعه بازرگانی خارجی سازمان صنعت ، معدن و تجارت - سرکار خانم تابعی معاونت سازمان صنعت ، معدن و تجارت - جناب آقای مهندس اسلامی رئیس آموزش سازمان تعاون روستایی- جناب آقای مهندس موسوی رئیس تعاون روستایی شیراز - سرکار خانم دستغیب ، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش - همچنین جمعی از مسئولین آموزش و پرورش ، جمعی از مسئولین و مدرسین سازمان فنی و حرفه ای ، جمعی از مدیران و مدرسین دانشگاه آزاد ، پیام نور و جامع علمی کاربردی اشار نمود

همچنین بازدیدجناب آقای مهندس فرقانی ، ریاست اتاق بازرگانی شیراز- جناب آقای دیده روشن ، خزانه دار اتاق بازرگانی شیراز ، جناب آقای مهندس حمیدیان ، رئیس انجمن مدیران صنایع استان جمعی از هیات نمایندگان اتاق از جمله آقایان ابوقداره ، شرفی، شریف ، ظریف کار فرد ، فروغان و جمعی از تجار و بازرگانان سبب رونق هر چه بیشتر نمایشگاه مذکور گردید.

 

 

جلسه توجیهی با غرفه داران نمایشگاه 91/07/17

مورخ 17/70/1391 راس ساعت 10 صبح جلسه ای در سالن همایش اتاق بازرگانی شیراز برای توجیه غرفه داران شرکت کننده در نمایشگاه توانمندی های زنان کارآفرین و بازرگان فارس برگزار گردید.


این جلسه برای آشنایی غرفه داران با یکدیگر، بیان چگونگی برگزاری نمایشگاه و امکانات آن و استفاده از پیشنهادات غرفه داران برای هر چه بهتر برپا شدن نمایشگاه برگزار گردید.در این جلسه روز افتتاحیه نمایشگاه توانمندی های بانوان کارآفرین و بازرگان فارس به خانم ها اطلاع داده شد و مقرر گردید بانوان غرفه دار روزهای جمعه و شنبه برای در اختیار گرفتن غرفه خود به محل برگزاری نمایشگاه( اتاق بازرگانی شیراز ) مراجعه نمایند.در این جلسه ابتدا خانم جعفریان نائب رئیس شورا توضیحاتی درباره چگونگی برگزاری نمایشگاه و امکانات و شرایط برگزاری آن ایراد فرمودند ،سپس به سوالات غرفه داران پاسخ دادند و از آن ها خواستند با همکاری خود به برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه کمک کنند.

جلسه تقدیر از غرفه داران نمایشگاه توانمندی های زنان استان فارس 91/08/23

 

مورخ 91/08/23 روز دوشنبه مراسم تجلیل از بانوان شرکت کننده در نخستین نمایشگاه بانوان کارآفرین و بازرگان فارس در اتاق بازرگانی شیراز برگزار گردید.


وی اظهار داشت: با توجه به این موارد، این شورا درخواست مبنی بر ایجاد بازارچه دائمی برای زنان کارآفرین را به ادارات مرتبط ارائه کرده و پیگیر اجرایی شدن آن است.در این مراسم که با حضور غرفه داران نمایشگاه و همچنین اعضا هیات رئیسه شورا برگزار گردیده بود خانم راهدار رئیس شورای بانوان بازرگان شیراز از پیگیری برای راه اندازی نخستین بازارچه دائمی عرضه کالاهای تولیدی زنان کارآفرین فارس خبر داد.خانم راهدار با اعلام این خبر گفت: دسترسی به بازارهای فروش کالا برای بانوان کارآفرین محدود است ضمن آن که برخی بانوان یا از اصول ورود به بازار مطلع نیستند یا از ورود به بازار واهمه دارند و یا هزینه های حضور در بازار آنقدر سنگین است که در توان یک بانوی کارآفرین نیست.

ایشان همچنین از انتشار کتاب زنان کارآفرین فارس خبر داد و گفت: این شورا در نظر دارد کتاب زنان کارآفرین و بازرگان استان فارس را تدوین و تالیف کند و برای این مهم طرح اولیه در شورا در دست تهیه است تا برای تامین بودجه به اتاق بازرگانی شیراز ارائه شود.

خانم راهدار در ادامه به برگزاری اولین همایش بانوان برگزیده صنعت،معدن و تجارت ایران اشاره کرد و گفت: این همایش توسط سازمان توسعه تجارت ایران در 25 دی ماه امسال در تهران برگزار خواهد شد و فرصت مناسبی برای معرفی بانوان فعال در حوزه تولید و تجارت استان به شمار می رود.

وی از بانوان فعال خواست با مراجعه به سایت مربوطه نسبت به ثبت نام در این همایش اقدام کنند تا زنان برگزیده فارس در جمع زنان برگزیده ایران حضور پررنگی داشته باشند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به نیاز آموزشی همه افراد اشاره کرد و گفت: این شورا دوره های آموزشی هدفمندی را برای بانوان کارآفرین و بانوانی که تمایل دارند در بازار کار حضور یابند برنامه ریزی کرده است که اولین دوره آن سه شنبه 30 آبان با عنوان آشنایی با قانون کار و تامین اجتماعی در محل اتاق بازرگانی شیراز برگزار می شود.

خانم راهدار گفت: پس از آن پکیج آموزشی دوره "تجارت حرفه ای" با هدف افزایش سطح آگاهی های تجاری بانوان و آشنایی آن ها با راهکارهای چگونگی حضور موفق در بازار، اصول حضور در بازار و موارد بازاریابی برگزار خواهد شد.ایشان همچنین از برگزاری دیگر دوره های آموزشی و تورهای کارآفرینی برای بانوان فعال اقتصادی استان خبر داد.

گفتنی است در پایان این مراسم از مشارکت کنندگان در نخستین نمایشگاه بانوان کارآفرین و بازرگان فارس با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

 

مجمع شورا

N3 4508

برگزاری سه نمایشگاه تخصصی از دستاورد های زنان بازرگان فارس

شورا بانوان بازرگان شیراز علاوه بر برگزاری این نمایشگاه ها ، برپایی دومین همایش زنان کارآفرین و بازرگان فارس و برگزاری دوره های آموزشی را در دستور کار خود قرار داده است.مدیران استان نقش فعالی داشته باشند.

دیگر خبر ها :

جلسات و دیدارها

جلسه با خانم دستغیب مسئول امور بانوان آموزش و پرورش فارس

خانم معصومه دستغیب، مسئول امور بانوان آموزش و پرورش استان فارس نیز گفت: در حال حاضر بخشی از قشر جوان جامعه ما احساس بی هویتی می کنند.

 

دیگر خبر ها :

نمایشگاه ها

جلسه تقدیر از غرفه داران نمایشگاه توانمندی های زنان استان فارس

خانم  راهدار با اعلام این خبر گفت : دسترسی به بازار های فروش کالا برای بانوان کارآفرین محدود است  . 

 

 

دیگر خبر ها :

زنان کارآفرین استان فارس