پیش بینی وضعیت آب و هوا

جلسه تقدیر از غرفه داران نمایشگاه توانمندی های زنان استان فارس 91/08/23

 

مورخ 91/08/23 روز دوشنبه مراسم تجلیل از بانوان شرکت کننده در نخستین نمایشگاه بانوان کارآفرین و بازرگان فارس در اتاق بازرگانی شیراز برگزار گردید.


وی اظهار داشت: با توجه به این موارد، این شورا درخواست مبنی بر ایجاد بازارچه دائمی برای زنان کارآفرین را به ادارات مرتبط ارائه کرده و پیگیر اجرایی شدن آن است.در این مراسم که با حضور غرفه داران نمایشگاه و همچنین اعضا هیات رئیسه شورا برگزار گردیده بود خانم راهدار رئیس شورای بانوان بازرگان شیراز از پیگیری برای راه اندازی نخستین بازارچه دائمی عرضه کالاهای تولیدی زنان کارآفرین فارس خبر داد.خانم راهدار با اعلام این خبر گفت: دسترسی به بازارهای فروش کالا برای بانوان کارآفرین محدود است ضمن آن که برخی بانوان یا از اصول ورود به بازار مطلع نیستند یا از ورود به بازار واهمه دارند و یا هزینه های حضور در بازار آنقدر سنگین است که در توان یک بانوی کارآفرین نیست.

ایشان همچنین از انتشار کتاب زنان کارآفرین فارس خبر داد و گفت: این شورا در نظر دارد کتاب زنان کارآفرین و بازرگان استان فارس را تدوین و تالیف کند و برای این مهم طرح اولیه در شورا در دست تهیه است تا برای تامین بودجه به اتاق بازرگانی شیراز ارائه شود.

خانم راهدار در ادامه به برگزاری اولین همایش بانوان برگزیده صنعت،معدن و تجارت ایران اشاره کرد و گفت: این همایش توسط سازمان توسعه تجارت ایران در 25 دی ماه امسال در تهران برگزار خواهد شد و فرصت مناسبی برای معرفی بانوان فعال در حوزه تولید و تجارت استان به شمار می رود.

وی از بانوان فعال خواست با مراجعه به سایت مربوطه نسبت به ثبت نام در این همایش اقدام کنند تا زنان برگزیده فارس در جمع زنان برگزیده ایران حضور پررنگی داشته باشند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به نیاز آموزشی همه افراد اشاره کرد و گفت: این شورا دوره های آموزشی هدفمندی را برای بانوان کارآفرین و بانوانی که تمایل دارند در بازار کار حضور یابند برنامه ریزی کرده است که اولین دوره آن سه شنبه 30 آبان با عنوان آشنایی با قانون کار و تامین اجتماعی در محل اتاق بازرگانی شیراز برگزار می شود.

خانم راهدار گفت: پس از آن پکیج آموزشی دوره "تجارت حرفه ای" با هدف افزایش سطح آگاهی های تجاری بانوان و آشنایی آن ها با راهکارهای چگونگی حضور موفق در بازار، اصول حضور در بازار و موارد بازاریابی برگزار خواهد شد.ایشان همچنین از برگزاری دیگر دوره های آموزشی و تورهای کارآفرینی برای بانوان فعال اقتصادی استان خبر داد.

گفتنی است در پایان این مراسم از مشارکت کنندگان در نخستین نمایشگاه بانوان کارآفرین و بازرگان فارس با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.